Marek Karhan - Fotografie

Vítám Vás na svých web stránkách, věnovaných převážně fotografii. V jednotlivých galeriích Vám otvírám pohled na svět viděný hledáčkem mého fotoaparátu, a předkládám ukázky z mých výstav. Ve sloupku se rád podělím o pár postřehů. Přeji Vám hezkou zábavu.Snímek měsíce - Wild West 2019

Stoupání na Beartooth pass

motorkářské galerii přibyly snímky z první části mé loňské, naprosto úžasné výpravy na Divoký západ. První část jsem absolvoval na pronajaté motorce HD Street Glide. Projezdil jsem Montanu s Wyomingem a bylo to ůplně bezva!
19. ledna 2020

loňské famózní výpravy

Létání nad Canyonlands

Mé dojmy a fotografie z výpravy na Divoký západ pokračují v galerii cesty. Snímky jsou z pěti států, Utahu, Colorada, Nového Mexika, Arizony a Nevady.
19. ledna 2020

Výcvik na hydroplánech

U pláže

Několik fotografií z úžasného a dobrodružného výcviku na hydroplánech v italském Comu.
29. května 2019

Se Zigošem v Provence

Chateauneuf-du-Pape

Snímky z krásné, velmi dobrodružné a kvůli poruše spojky na mé Bawi, či lépe řečeno díky do nebe volající lenosti Francouzů, předčasně ukončené výpravy do francouzské Provence.
20. srpna 2016

Výprava do Anglie a na Man

Cesta do Yorkshire Dales

Letos se mi v létě podařilo (po mnoha letech odkladů a těšení) vyrazit na velkou motovýpravu do Anglie a na ostrov Man. Bylo to objevně úžasné, bylo to dobrodružné a přes různá drobná nepohodlí i nestálé počasí jednoduše překrásné. Byla to vážně úplně bezva výprava, jejíž jediným drobounkým stínem bylo, že jsem jel nakonec úplně sám. Budu tedy rád, když příště pojede někdo se mnou. Přeci jen je škoda, když tak úžasné zážitky nemáte s kým sdílet... Fotografie z výpravy najdete i s komentáři v galerii S Bawinou.
10. prosince 2015

Porádnej konzoš

Tři sestry 30

V pátek se ve Strakonicích slavilo koncertně. Narozky měli Fanánek, Magor a Roland, a konečně třicetileté výročí má i samotná kapela Tři sestry. Muzika byla bezvadná, nálada ještě lepší. Já jsem s novým Nikonem fotil celý večer bez blesku a myslím, že se i díky tomu podařilo zachytit skvělou atmosféru koncertu. Výběr z nasnímaných fotografií je v galerie Muzika.
19. června 2015

Alpský motočundr 2013

Bawina v Bavořích

V půlce července jsem uskutečnil vysněný motorkářský čundr po Alpách. Trasa, měřící přes dva tisíce kilometrů, vedla pěti státy a já si celou výpravu mimořádně užil. Pro fotky z motorkářských výprav s povídáním jsem po úvaze udělal celou novou galerii S Bawinou. Cestopis o výpravě vyšel na Motorkářích. Tak přeji pěknou zábavu.
Praha, 29. července '13

Veteráni

Zigoš na Red Hunteru, Alpy

V sobotu 7. července jsem se jako fotograf zúčastnil závodů motocyklových veteránů. Jelo se na Hochalpenstrasse vedoucí na Edelweisspitze a povím Vám, stálo to za to. I když byly závody v polovině první rozjížďky zrušeny kvůli tragické události, fotit se dařilo. A jak. Jako své stanoviště jsem si vybral vracečku s názvem Čarodějná kuchyně ve výšce 2076 n/m, a i díky příznivému světlu se tato volba ukázala jako správná. Šestnáct snímků jsem dal do galerie Sport.
V Praze 11. července '12,

Hurá do vnitrozemí

Capraia

Na naší plavbě jsme navštívili i velmi exotická místa, třeba překrásný a divoký ostrůvek Capraia. Brzy přidám další snímky z jachtařské výpravy, vemte proto prosím tento jen jako malý závdavek.
V Capraia 12. června '12,

Das Boot

U-Boot VIIC - 995

Začátkem května jsme s Vinnym absolvovali výtečnou ponorkovou výpravu po Německu, ze které jsem slíbil připravit novou galerii. Vím, trvalo mi to kvůli pracovnímu vytížení i dalším povinnostem poněkud déle, ale galerie Ponorky je hotová. Tak hezkou zábavu.
28. července '11 Praha

U řeky

Dotek
Dotek

Po čase jsem se zase vydal za racky na náplavku. I když byl můj fotovýlet spíš relaxací a potěchou ducha, přeci jen se mi pár snímků podařilo. No řekněte, umíme takto našlapovat na hladinu?
27. ledna '11 Praha

Stockholmská zastaveníčka

Nábřeží
Nábřeží

Je to přesně měsíc, co jsem se vrátil z úžasné, byť krátké výpravy do Švédska. Ač jsem přivezl velké množství nasnímaného materiálu, nebo snad i právě proto, dávám první snímky na web až nyní. Vybíral jsem pouze citem, a jde tedy jak o snímky dokumentární, tak výtvarné. Ale i u nich jsem chtěl, aby primárně zobrazovaly místo expozice. Dvacet čtyři snímků najdete v galerii Výpravy.
26. září '10 Praha

Přeplavba na Maltu

Etna
Etna

Včera jsem se vrátil pln dojmů z jachtařské přeplavby na Maltu. Ač jsme se jako posádka před odjezdem vzájemně neznali, stala se z nás sehraná parta, se kterou byla ohromná sranda. Užili jsme plnými doušky jachtění, poznání i dobrodružství, a když to šlo, fotil jsem. Škoda jen, že jsem sebou neměl citlivý a vodě odolný aparát, se kterým bych mohl zachytit i chvíle jachtařsky nejintenzivnější. Třeba skvělou noční jízdu na zvlněném otevřeném moři mezi Sicílií a Maltou, kdy jsme v  sedmičce větru, jen na zrefovanou genu, uháněli úplně temnou nocí rychlostí devíti uzlů vstříc našemu cíli, La Vallettě. Fotografoval jsem tedy ve chvílích, kdy jsem nestál za kormidlem a kdy bylo počasí příznivější. Přesto se během plavby podařilo zachytit i pár obrázků, které spíše připomínají surreálný obraz, než dubnovou cestu po středozemním moři. Několik fotografií z plavby jsem vybral a dal do nově vytvořené galerie Výpravy. O celé cestě simůžete přečíst v reportáži Na Maltu s Vášní.
11. dubna '10 Praha

Výstava fotografií

Rosení
Žena inspirující

Snímek Rosení sice na poslední charitativní výstavě v Husově kaply v Bernarticích nebyl, přináším Vám jej jako upomínku na poslední vystavení kolekce Žena inspirují, konané na pomoc záchrany této chátrající památky. Bernartičtí jak vidno nekoukali jen po ženské kráse, zachycené na fotografiích, ale také si všimli žalostného stavu bývalého svatostánku a podpoří snahu bernartického starosty o její restauraci a následnou přeměnu v důstojný kulturní objekt obce. Na této výstavě jsem premiérově vystavil i dvě své kresby a jednu kombinaci fotografie s jí předcházející skicu uhlem.
18. května '08 Praha

Když zafouká

Vítr
Vítr

Dnes jsem začal létat s novým typem letounu a aby to bylo zajímavější, tak rovnou v silnějším bočním větru. Po šesti letech jsme před přírodou přeci jen kapitulovali a eroplán schovali do hangáru. Síla větru nejen překročila bezpečnostní limity typu, ale jak jsem později viděl v televizi, i pevnost některých střech a stromů.
26. ledna '08 letiště Tábor

Divadelní sezóna

Létající Magráta
Soudné sestry

Divadelní sezóna je v plném proudy a jistě mnozí z Vás zavítají o vánočních svátcích do divadla. Přináším proto několik nových snímků výtečné inscenace Pratchettovi hry Soudné sestry z divadla V Dlouhé, které můžete vidět v galerii Divadlo.
22. prosince '07, Praha

Veverky

Tak jak?
Tak jak?
V jednom z mejlů jsme onehdy s kámoškou mimo jiné zavtipkovali na téma focení veverek. Bylo to jen nezávazné klábosení, ale mě to přivedlo na myšlenku, zkusit se těmhle roztomilým tvorečkům doopravdy přiblížit. Ukázalo se, že Veverka obecná, Sciurus vulgaris, je velmi mrštné a poměrně plaché zvířátko. Není zrovna snadné s ní dohodnout pěkný portrét a tak nejsou všechny snímky přesně dle mého gusta, ale přesto se o ně s vámi musím podělit. Dnešní focení tak dalo vzniknout nové galerii Savci.
31. března '07; Praha

Výstava divadelní fotografie

Pozvánka na výstavu
Zeměplocha V Dlouhé
Začátkem listopadu 2006 skončila druhá výstava mých divadelních fotografií, věnovaných Zeměploše. Konala se v kavárně Merkur, kde byla k vidění po celý říjen. Děkuji všem za milé a hřejivé ohlasy, které beru nejen jako ocenění, ale zároveň jsou pro mě i milým povzbuzením do další tvorby.

Webdesign by KATOL